Basen do ogrodu z poliestru

Poliester jest materiałem używany w różnych gałęziach przemysłu. Praktycznie, wszystkie branże znają poliester i z powodzeniem go stosują. Także branża „basenowa” – czyli producenci basenów stosują ten materiał i przez to mogą zaproponować atrakcyjne ceny basenów swym odbiorcom. 

Wyjątkowo odporny basen z poliestru

wytrzymałe baseny ogrodowe poliestroweOczywiście, przy produkcji takiego basenu stosuje się wiele warstw, które w finale tworzą kompletną kompozycję basenową – tzw. nieckę, która jest następnie wkopywana w ziemię już na terenie przeznaczonym. Taki basen można zabudować różnego rodzaju przykryciami. Mogą ty być przykrycia np. bąbelkowe, rolety basenowe wzmacniane, lub inne tego typu zadaszenia, które chronią basen np. w zimie, czy też przez tzw. „okiem sąsiadów”. W skład niecki basenowej zazwyczaj wchodzi materiał o nazwie żelkot, oraz żywica barierowa. Kompozycja posiada również wzmocnienia metalowe, a całość jest ocieplana pianką poliuretanową. Wyjątkowe, wytrzymałe baseny ogrodowe poliestrowe można montować w ogrodach zarówno dużych, jak i niewielkich. Oczywiście, takie baseny są droższe, niż baseny dmuchane, jednak komfort ich użytkowania także znacznie przewyższa użytkowanie basenów przenośnych. Przy takim basenie można już wypoczywać nie tylko całą rodziną, ale także można np. urządzać różnego rodzaju przyjęcia i zapewne spotka się to z wielką aprobatą gości. Zamawiając basen poliestrowy u producenta, można także liczyć na serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Basen to wielka wygoda i wcale nie jest to tak drogie, jak mogłoby się komuś wydawać. Luksus może być tani, wystarczy tylko odpowiednio zainteresować się tym tematem, a większość prac można przecież wykonać samemu. Tym samym całkowity koszt basenu może się znacznie zmniejszyć.