Bezzapachowa i przyczepna pianka poliuretanowa

Nowoczesne technologie cieszą się obecnie dużą popularnością. Wśród nich warto na pewno wyróżnić piankę poliuretanową, która stanowi doskonały materiał izolacyjny. Pianka nie wydziela żadnego zapachu, przez co jest całkowicie neutralna dla narządu węchu.

Pianka poliuretanowa jako termoizolacja i materiał dźwiękoszczelny

innowacyjne ocieplenie poddasza piankąW piance nie ma żadnych substancji, które przyciągałyby owady lub gryzonie. Jest to bardzo ważne, ponieważ na źle zabezpieczonych poddaszach może dochodzić do inwazji myszy, a nawet szczurów. Do tego dochodzą jeszcze muchy, osy, szerszenie, pająki i inne owady. Warto wspomnieć o tym, że pianka charakteryzuje się też dużą przyczepnością. Z biegiem czasu pianka nie będzie się obsuwać z powierzchni, na którą została zaaplikowana. Nawet po wielu latach od czasu izolacji nie powstaną żadne mostki termiczne. Mostek termiczny to miejsce w izolacji, w którym dochodzi do przepuszczania ciepłego powietrza i jego uciekania na zewnątrz. Tak dzieje się zimą. Latem mostki termiczne działają w drugą stronę i przyczyniają się do przegrzania budynku. Tego typu innowacyjne ocieplenie poddasza pianką jest dobrym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Poza tym, że pianka stanowi materiał termoizolacyjny, to jest jeszcze dźwiękoszczelna. Właśnie dlatego pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w takich miejscach jak studia nagraniowe czy też gabinety lekarskie. Pianka poliuretanowa nie jest droga – tylko nieznacznie przekracza cenę wełny mineralnej czy styropianu, a na pewno jest znacznie lepsza od tych materiałów izolacyjnych.

Warto postawić na izolację termiczną i izolację akustyczną w jednym. Na to można liczyć, wykorzystując piankę poliuretanową – nie tylko na poddaszu, ale i w wielu innych miejscach, pomieszczeniach, gdzie potrzebne jest profesjonalne zabezpieczenie przed utratą ciepła. Dużą zaletą pianki poliuretanowej jest jej brak zapachu. Niestety wiele innych materiałów izolacyjnych charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem. Tu pianka poliuretanowa zdecydowanie wygrywa, bo jest materiałem absolutnie obojętnym.