Ceny brokerów kurierskich

Nadawanie paczek jest dziś zdecydowanie prostsze niż jeszcze parę lat temu. Na rynku działa sporo firm, które konkurują że sobą i ciągle obniżają ceny, albo wprowadzają liczne udogodnienia dla klientów, które ułatwiają nadawanie przesyłek.

Jak działają brokerzy przesyłek kurierskich?

broker kurierskiSporo portali aukcyjnych oferuje swoim klientom usługi przesyłek kurierskich w momencie dokonywania zakupów z firm, z którymi współpracują. Z usług brokerów mogą korzystać firmy, gdyż podpisują z nimi umowy i otrzymują faktury VAT na zlecone przesyłki. Jest to wygodne rozwiązanie dla właścicieli sklepów internetowych, gdyż w jednym miejscu nadają wszystkie paczki. Broker kurierski zrzesza w jednym miejscu wiele firm zajmujących się dostarczaniem przesyłek i jest pewnego rodzaju porównywarką cen usług. Klient, których chce nadać paczkę, sprawdza w panelu administracyjnym jakie firmy i w jakiej cenie mogą dostarczyć jego przesyłkę. Na tej podstawie wybiera on dostarczyciela, drukuje etykietę, którą nakleja na paczkę i czeka na kuriera, lub dostarcza paczkę do punktu nadawczego. Brokerzy dzięki podpisanym umowom z różnymi firmami kurierskim, mogą swoim klientom zaoferować dużo niższe ceny za przesyłkę niż pojedyncza firma. Dzięki takiemu rozwiązaniu za pośrednictwem brokera jest nadawane dziesiątki, a nawet setki paczek dziennie, a przy tak dużej ilości mogą oni wynegocjować atrakcyjne stawki. Czasem za tą samą przesyłkę u różnych doręczycieli musimy zapłacić inną cenę, dlatego ważne jest porównywanie ofert.

Zadaniem brokera kurierskiego jest stworzenie klientowi wyboru i możliwości podjęcia najkorzystniejszej decyzji. Szybka i łatwa obsługa panelu administracyjnego, oraz błyskawiczny odbiór paczki od klienta, dodatkowo zachęca do korzystania z usług takich firm.