Ciekawe imprezy firmowe

Impreza firmowa

W dzisiejszych czasach jesteśmy zmuszeni do szybkiego życia. Większość naszego czasu stanowi praca. Pracujemy dużo, ciężko, często pozostając po godzinach. Nie mamy często czasu na przyjemności, gdyż weekend jest krótki, a często nawet w dni teoretycznie wolne trzeba pracować. Ledwo starcza sił na wypoczynek, a co dopiero na rodzinę, czy spotkania ze znajomymi.

Integracja przez imprezy firmowe

Impreza firmowaPrzez tak szybki styl życia w naszym wolnym czasie zaczyna brakować aktywności fizycznej co ma zły wpływ na nasz stan zdrowia. Mamy coraz gorszą kondycję i wydolność. Gdy cały dzień w pracy spędzamy przed monitorem ma to także negatywny wpływ na nasz wzrok i sylwetkę. Nic więc dziwnego, że pracodawcy chcą zachęcić swoich podwładnych do aktywności fizycznej. Coraz częściej w większych korporacjach podpisując umowę o pracę dostajemy szereg bonusów w postaci chociażby karnetów na siłownie. Często jednak nie mamy czasów z tego korzystać. Jedyną możliwością pozostaje więc przygotowanie obowiązkowego wyjazdu dla pracowników i tam przygotować dla nich coś specjalnego. Imprezy firmowe coraz częściej przywierają formy sportowe. Imprezy integracyjne w niektórych przypadkach niczym nie przypominają stereotypowych wyjazdów np. do hotelu pod Krakowem, gdzie pracowników zabawia specjalnie wynajęty dj na imprezy firmowe. Z organizacją tego typu wydarzeń nie ma problemu, wystarczy wpisać frazę imprezy firmowe-kraków i zyskujemy dostęp do szerokiej oferty firm zajmujących się organizowaniem takich imprez. Aktualnie dość popularnymi metodami są wyjazdy w góry na spływy kajakowe, do lasu na paintball oraz organizowanie pracowniczych lig sportowych np. w siatkówkę lub w futsal. Zdarzają się także sporty z większą dawką adrenaliny jak np. skok na bungee, paralotniarstwo, czy lot balonem. Czy pracownicy są zadowoleni z takich wyjazdów?

Najczęściej tak, gdyż mają okazję zrobić coś na co sami nigdy by się nie zdecydowali z uwagi np. na brak funduszy. Warto jednak wcześniej skonsultować się z podwładnymi, czy taka forma wyjazdu będzie dla nich odpowiednia, być może niektórzy z nich mają lęk wysokości, albo różnego rodzaju schorzenia nie pozwalające im na zaawansowaną aktywność fizyczną.