Czemu służą podstawki pod wanienki?

Dla rodziców, pojawienie się pierwszego dziecka na świecie jest ogromnym przeżyciem. Każde kolejne dziecko jest nie mniej kochane i oczekiwane, ale na pewno świadomość rodziców o wychowaniu, pielęgnacji i funkcjonowaniu pociech jest już zupełnie inna. Za pierwszym razem wszystko jest nowe i trudne. Pierwsza kąpiel, pierwsze karmienia.

Dobre stojaki pod wanienki mają regulowaną wysokość

podstawka pod wanienkęDo tego ogromna lista rzeczy, do kupienia, które wydają się na samym początku całkiem zbędne, a potem okazują się ogromną wygodą i ułatwieniem. Przykładem może być podstawka pod wanienkę. Kąpiel noworodka jest bardzo dużym przeżyciem zestresowanych rodziców. Wydawałoby się, że stojak pod wanienkę nie będzie potrzebny, bo lepiej byłoby, gdyby stała stabilnie na podłożu, a nie na stelażu. Dopiero podczas kąpieli, najczęściej tych kolejnych, okazuje się, że podstawki pod wanienki są bardzo przydatne, przede wszystkim dla rodziców. Chodzi o ich kręgosłupy podczas ciągłego nachylania się. Dobre stelaże mają regulowaną wysokość i dodatkowe półeczki oraz haczyki, na przykład na pieluchy tetrowe. Oczywiście, że wanienkę bez podstawki również wykorzystamy. Dziecku będzie tak samo wygodnie jak i ze stelażem. Wszelkie akcesoria i dodatki, są robione najczęściej pod rodziców. By im było wygodniej, szczególnie, że przy małym dziecku zawsze jest dużo roboty. Nawet, jeśli zdecydujemy się na początku, na tylko dwie lub trzy kąpiele w tygodniu, i tak będzie to wyzwanie.

Rodzice malucha muszą pamiętać, by dbać również o siebie. Muszą mieć siłę na opiekę i dobry humor dla dziecka. Z czasem wszystkie czynności stają się łatwiejsze, a rodzice nabierają wprawy. Przyzwyczajamy się do podstawek pod wanienki i wszelkich innych dodatków, by przy kolejnych dzieciach kąpiele stały się już dla nas standardem.