Czym jest derma roller?

 

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej nowości, które mają na celu pomóc nam w pielęgnacji naszej skóry i pozytywnie wpłynąć na jej wygląd i strukturę. Jedną z tego typu innowacji jest bez wątpienia urządzenie nazywane derma rollerem. Jest to urządzenie, które pomoże naszej skórze przywrócić jędrność i sprężystość, które tracimy wraz z upływem lat.

Działanie urządzenia derma roller

profesjonalny derma rollerJeśli chodzi o profesjonalny derma roller, jego działanie opiera się na nakłuwaniu naszego ciała igiełkami o odpowiedniej długości i grubości, co pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu. Kolagen jest jedną z substancji, której produkcja, wraz z naszym wiekiem, stopniowo zanika. W związku z tym na naszej twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra znajdująca się na naszym ciele traci jędrność, przestając tym samym wyglądać w sposób estetyczny. Derma roller to, jak już sama nazwa sugeruje, rolka, której powierzchnia upstrzona jest igłami, najczęściej wykonanymi z tytanu. Przy regularnym stosowaniu tego urządzenia na naszej skórze, możemy osiągnąć efekt ponownego wznowienia, czy też pobudzenia, produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra stanie się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Dzieje się tak, ponieważ nakłuwanie naszej skóry, pobudza również krążenie krwi, co pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry bez stosowania zbędnych kosmetyków. Należy jednak pamiętać, że zabieg, który wykonujemy przy użyciu derma rollera jest ingerencją w strukturę naszej skóry i podrażnia ją.

Oznacza to, że nie powinniśmy stosować tego typu urządzenia zbyt często. Powinniśmy pozwolić naszej skórze na zagojenie podrażnień i odpowiednie zaadaptowanie wewnętrznych zmian przez nasze ciało. Aby uzyskać w pełni zadowalające efekty, wystarczy stosowanie derma rollera średnio dwa lub trzy razy w ciągu miesiąca.