Czym kierować się wybierając lodówkę do wina?

Dla wielu to fanaberia, gadżet lub niepotrzebny mebel. Dla nielicznych, to niezbędne akcesorium, które muszą posiadać w swoich domach. Chłodziarka do wina, bo o niej mowa, to gwarancja przechowywania wina w odpowiednich warunkach. Czym się kierować, jeśli chcemy takową kupić?

Lodówka do wina musi zapewniać stałą temperaturę

lodówki do winaIstnieje wiele rodzajów chłodziarek do wina. Wiele z nich, diametralnie się od siebie różni. Jednakże, istnieje kilka kardynalnych cech, które muszą spełniać, aby doskonal wywiązywać się ze swoich obowiązków. Pierwszą a tych cech, jest konieczność utrzymywania stałych temperatur. Jest to kluczowe, aby wydłużyć żywotność wina do maksimum oraz zapewnić mu warunki najbardziej zbliżone do tych, w jakich dojrzewało. Ponieważ białe i czerwone wino wymaga różnych temperatur, miłym dodatkiem jest również możliwość podzielenia lodówki na różne strefy. Odpowiednia temperatura to nie wszystko. Oprócz tego, lodówki do wina muszą posiadać aktywny filtr węglowy, dzięki czemu powietrze wewnątrz. Będzie odpowiednio czyste oraz wilgotne. Wachania wilgotności oraz zanieczyszczeń maja ogromny wpływ na żywotność wina a w szczególności – etykiet. Idealne warunki, do przechowywania wina uzyskujey, gdy są one najbardziej zbliżone do tych, jakie panowały w piwnicach gdzie dojrzewało wino. Brak światła jest zatem wysoce pożądany. W przypadku lodówek z przeźroczystą przednią szybą, winny one być wyposażone w specjalne szkło blokujące promienie UV, gdyż to one w największym stopniu mogą odpowiadać za uszkodzenie naszego trunku.

Ogromy wybór chłodziarek do wina może przyprawiać o ból głowy. Jednakże, znając kilka podstawowych cech w jakie powinna być ona wyposażona, możemy łatwo i szybko określić jak dobry jest sprzęt. Czy jest to niezbędny gadżet? Dla większości, zapewne nie. Natomiast, ktoś, kto decyduje się na taki zakup, prawdopodobnie stawia na wygodę oraz dba o idealne warunki dla nietuzinkowych trunków.