Dlaczego domki Zakopane są najlepsze na nocleg w górach?

Domki Zakopane

W Zakopanem i jego okolicach na turystów czeka naprawdę dużo ofert noclegowych. Jedną z nich są pensjonaty. Pod tym terminem kryją się zarówno większe obiekty noclegowe z bogatą tradycją, jak i niewielkie firmy rodzinne proponujące kilka czy kilkanaście pokoi.

Nocleg w górskim pensjonacie – dlaczego właśnie tam?

Domki w górachZakopane nie jest najtańsze. Mniejsze pensjonaty często zaś proponują ceny o wiele niższe niż bardziej znana konkurencja. Jednocześnie nie zawsze oznacza to niższy standard. Gdy nie liczymy na jacuzzi, basen, siłownię, SPA i szereg innych atrakcji, z powodzeniem możemy rozważyć oferty niewielkich pensjonatów. Ceny są tutaj zwykle porównywalne do tych, które wydamy za domki w górach. Jednocześnie wiele pensjonatów jest bardzo przytulnych, urządzonych w tradycyjnym stylu. Właściciele i pracownicy dbają o wygodę gości. Dlatego w pokojach znajdziemy czystą pościel, ręczniki, często pojawiają się również kosmetyki. Coraz częściej standardem stają się także telewizory, dostęp do Internetu bezprzewodowego. Wiele pensjonatów prowadzi także restauracje, gdzie turyści mogą zamawiać obiady, śniadania i kolacje, posiedzieć przy lampce wina po dniu spędzonym na stoku lub odpocząć przy kawie i domowych wypiekach po pasjonującej wycieczce. Domki zakopane zapewnią nam zaś wyłącznie noclegi. Nie ma tutaj obsługi, która doradzi, jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię nart czy rowerów lub wybrać dobrą szkółkę narciarską.

Wiele pensjonatów organizuje także koncerty regionalnej muzyki, ogniska, kuligi, wycieczki i inne atrakcje. Niektóre obiekty przygotowują dodatkowo propozycje specjalnie dla dzieci.