Dobór wielkości otworów w siatce przeciwko ptakom

Ptaki potrafią być zmorą dla mieszkańców miast – zwłaszcza jeśli chodzi o gołębie. Przesiadują one na balkonach, parapetach, które zanieczyszczają odchodami. Wiele osób myśli nad metodami pozbycia się gołębi czy innych ptaków.

Siatki przeciwko gołębiom – montaż siatek polietylenowych na balkonach

siatka na gołębieCo więcej, ptaki często wręcz zagnieżdżają się na balkonach – tworzą gniazda, składają jaja w donicach. Niektórzy decydują się na umieszczenie na balustradzie balkonu plastikowej figurki drapieżnika. Nie można się jednak łudzić, że w dużym mieście taka metoda będzie wystarczająca (tym bardziej, że gołębie nie boją się nawet poruszających się ludzi, samochodów). Warto pomyśleć o skuteczniejszych metodach pozbycia się ptaków. Jednym ze sposobów jest np. siatka polietylenowa, która wbrew pozorom sprawdza się bardzo dobrze. Na rynku można znaleźć różne rodzaje siatek, które są w stanie zabezpieczyć balkon przed gołębiami czy innymi ptakami. Na pewno najbardziej popularna jest siatka na gołębie polietylenowa. Kolory takich siatek są różne. Można wybierać spośród siatek zielonych, czarnych oraz piaskowych. Osoby, które chcą, by siatka była jak najmniej widoczna, powinni skorzystać z możliwości zakupu siatek przezroczystych. Siatki mają różne wielkości otworów, co także należy sprawdzić przed zakupem. Jeśli w danym miejscu znajduje się dużo ptaków małych, dobrze jest kupić siatkę z niewielkimi otworami, które będą zapobiegać przedostawaniu się ptaków na balkon.

Standardowym rozmiarem otworów w siatce jest 50 na 50 mm. Małe otwory mają wielkość 19 x 19 mm. Siatka jest nie tylko metodą na odstraszenie ptaków, ale też jest dobrym rozwiązaniem na zabezpieczenie przed wypadnięciem kota na zewnątrz – tu można zastosować nieco większa oczka w siatce, ale powinna być ona wykonana z bardziej wytrzymałego materiału.