Dyskretne skarpetki do balerinek

Ubiór nie zawsze idzie w parze z wygodą. Chyba każda z nas napotkała się na buty, które świetnie wyglądały, ale nie dało się  w nich chodzić. Obcierały i leżały nie tak, jak trzeba. Na szczęście są sposoby, jak nosić pewne modele w taki sposób, żeby ich obecność na stopie nie dawała nam się we znaki. Takim sposobem jest dodatkowa bariera między stopą a butem.

Dyskretne skarpetki do butów

skarpetki do balerinekSposobem, o którym mowa, są wycięte skarpetki do balerinek i nie tylko. Wszystkie buty z niską cholewką mogą wyglądać, jakby były założone na bosą stopę. Wystające z buta (szczególnie eleganckiego) skarpetki wyglądają niechlujnie. Czasem można całkowicie zrezygnować ze skarpetek i zdecydować się na bosą nogę wewnątrz buta, ale czasem ich kształt i forma na to nie pozwalają. Jeśli posiadamy balerinki, które wewnątrz są śliskie lub odrobinę za duże i spadają nam ze stopy, to skarpetki do balerinek przychodzą nam na pomoc. Występują one w różnych kolorach. Większość jest wykonana z bawełny i występuje w kolorze pasującym do buta, takim jak czarnym lub wtapiającym się w skórę cielistym odcieniem. Są też jednak bardziej fantazyjne skarpetki, jak te wykonane z koronki lub z wzorkiem w zwierzątka które możemy ubrać, jeśli mamy w planach zdejmowanie butów w ciągu dnia. Wąskie i wycięte skarpetki mają być z założenia dyskretne, ale tylko w bucie – poza nim mogą być krzykliwe i zabawne.

Niskich skarpetek do balerinek nie da się zastąpić w naszej garderobie niczym innym, co najwyżej bosą stopą. Dyskretna część ubioru zwiększa naszą wygodę, a jeśli nie lubimy chodzić boso w butach lub nie pozwalają na to jakieś dolegliwości, to skarpetki na pewno nie zawiodą. Od tradycyjnych skarpetek różnią się tylko wycięciem, ale spełniają swoją funkcję równie dobrze.