Farba wodna do tkanin

Skóra ludzka składa się z milionów mikrootworów, dlatego ubrania, które nosimy muszą być w pełni bezpieczne dla człowieka. Farba, która jest użyta do malowania takich ubrań musi być w pełni neutralna. Właśnie dlatego korzysta się z barwników akrylowych, czyli na bazie wody. Jest to bardzo bezpieczna farba, która dodatkowo nie zafarbuje naszej skóry na żaden kolor. Również trwałość jest odpowiednia.

Farba w aerozolu do tkanin

farba w sprayu do tkaninMalować tkaniny można amatorsko w domu, dlatego nie ma problemu z odnalezieniem odpowiedniej do tego celu farby. Jednak trzeba wybrać taką, która nie zejdzie po kilku praniach. Farba w sprayu do tkanin na bazie wody nadaje się świetnie do tego celu. Doskonale wsiąka we włókna, przez co jej spranie jest niemożliwe. Jest w pełni bezpieczna i ekologiczna, do tego stopnia, że nawet jej przypadkowe wypicie nie spowoduje szkodliwych zmian w organizmie. Po wyschnięciu nie farbuje, zarówno innych tkanin, jak i ludzkiej skóry. Bardzo dużym atutem tej farby jest również niska cena. Możemy nabyć spray za piętnaście złotych i powinien wystarczyć nam na dziewięć i pół metra kwadratowego tkaniny. Z farby możemy korzystać amatorsko. Doskonale nadaje się do malowania tkanin na butach, takich jak białe trampki. Poza tym tego typu farba używana jest również w profesjonalnych szwalniach, w których ma miejsce masowa produkcja odzieży.

Farby tego typu nadają się do malowania ubrań, obrusów i wszelkiego rodzaju tkanin. Jeżeli mamy problem z białym materiałem, który jest już żółty, możemy użyć takiego barwnika. Na pewno nie zniszczy on tkaniny i jest uniwersalny. Amatorski użytkownik nie popełni błędu, ponieważ pomalowane tkaniny można przeczyścić z farby przed jej wyschnięciem. Możemy więc pomylić się i nie ponieść konsekwencji.