Jaki materac zakupić dla naszej pociechy?

 

Spokojny sen jest czymś niezbędnym w życiu każdego dziecka. Wyspane dziecko będzie nie tylko bardziej kreatywne w ciągu dnia, ale także skore do nauki i zapamiętywania. To jeden z głównych powodów dla których warto zadbać o wygodny materac dla naszej pociechy.

Doskonały materac dla dzieci

materace dziecięce heveaWygodny materac jest podstawą spokojnego i wygodnego snu. Sen z kolei ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka, a zatem należy zadbać o to, aby zagwarantować mu najlepszej jakości materac do spania. Materace dziecięce Hevea łączą w sobie nie tylko jednak wygodę, ale także bezpieczeństwo. Do specjalności tej marki należą materace lateksowe składające się z naturalnej pianki lateksowej bądź maty kokosowej. Dzięki temu, iż są wykonane z naturalnych materiałów, materace te są także hipoalergiczne, a co za tym idzie mogą na nich spać nie tylko kilkuletnie dzieci, lecz także niemowlęta. Lateksowe materace zapewniają najwyższy komfort snu, dzięki nowoczesnym prozdrowotnym rozwiązaniom gwarantującym odpowiednią podporę dla kręgosłupa dziecka, główki i wszystkich innych części ciała. Dla niemowląt powyżej dwunastego miesiąca życia poleca się zakup lateksowego materaca z matą kokosową idealną dla delikatnego ciała naszej pociechy, natomiast powyżej dziewiątego miesiąca życia wystarczy odwrócić materac na drugą stronę, która jest wykonana z pianki lateksowej, która jest bardziej miękka. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzamy pieniądze nie musząc kupować po czasie dodatkowego, nowego materaca.

Materace lateksowe zyskały ogromną popularność, ponieważ za sprawą tego z jakich zostały materiałów wykonane, stanowią przeszkodę dla rozwoju roztoczy czy kurzu, dzięki czemu nie wywołują najmniejszych reakcji alergicznych, ani też uczuleń. Co więcej materace są również bardzo łatwe w czyszczeniu, co w przypadku dzieci jest niezwykle użytecznym udogodnieniem.