Jednokomorowe zlewy kuchenne

W kuchni spędzamy sporo czasu, ponieważ przyrządza się w niej posiłki. Po każdej pracy pozostają naczynia do mycia, które najczęściej lądują w zlewie, który jeżeli będzie za mały, to szybko się zapcha. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego modelu. 

Jaki wybrać zlew do kuchni? 

zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem granitowyW małej kuchni nie ma wiele możliwości, ponieważ pomimo ograniczonej przestrzeni trzeba w nie zmieścić wszystkie podstawowe sprzęty i meble. Na pewno musi się znaleźć miejsce na zlew, który służy do mycia naczyń, produktów spożywczych i rąk. W sprzedaży znajdziemy same zlewy, lub gotowe zestawy z baterią, syfonem i zaślepką. Jeżeli nasza kuchnia zajmuje jedynie kilka metrów kwadratowych, to z pewnością blat kuchenny jest dość krótki. W takim miejscu najlepiej się sprawdzi zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem granitowy. W zależności od potrzeb można wybrać model z małym, lub dużym ociekaczem, który na całej swojej powierzchni posiada niewielkie żłobienia, w których spływa woda wprost do komory zlewu. Jednokomorowe modele niewiele miejsca zajmują, ponieważ mogą być głębsze niż szersze. Alternatywą dla jednokomorowych modeli są półtora komorowe, które mają drugą komorę wielkości połowy dużej, która świetnie się sprawdza, gdy chcemy umyć owoce, warzywa, lub mięso. Każda komora posiada oddzielny odpływ i korek. Ociekacz nie jest obowiązkowy, ponieważ niektórzy posiadają szafkę przeznaczoną na mokre naczynia, więc nie potrzebują miejsca na suszenie naczyń. Mały zlewozmywak sprawdza się też, jeżeli posiadamy zmywarkę. 

Zlew kuchenny powinien być dopasowany do wielkości kuchni, a stylem musi się komponować z resztą sprzętów, a nawet płytek na ścianach. Tylko wtedy zostanie zachowana harmonia, która powoduje, że pomieszczenie wygląda na idealnie zaprojektowane.