Kancelaria i sprawy majątkowe

Moja rodzina była bardzo liczna. Miałem pięcioro rodzeństwa i stosunki między nami bywały na prawdę różne. Ja zazwyczaj zajmowałem się ciężką pracą. Nie miałem na nic czasu, ponieważ prowadziłem mały sklep dotyczący sprzętu komputerowego i to pochłaniało mnie do reszty.

Prawnik zajmował się sprawą spadku po dziadku 

spadki krakówPewnego dnia otrzymałem telefon ze znanej kancelarii na terenie Krakowa. Na początku nie wiedziałem o co chodzi, ponieważ takie telefony wywoływały u mnie na prawdę różnego rodzaju emocje. Okazało się, że dzwoni do mnie adwokat mojego dziadka. On nie dawno odszedł i jeszcze nie dawno spotkałem się z całą rodziną na uroczystości pogrzebowej. Teraz okazało się, że zatrudnił bardzo dobrego adwokata w sprawie swojego spadku. Dziadek był prawdziwym przedsiębiorcą i miał spory majątek. Uznałem, że to rozsądne z jego strony aby wszystkim zajmowała się kancelaria. Spadki kraków, które zatrudnił były bardzo dobrą firmą. Podchodzili profesjonalnie do swoich klientów i takie sprawy rozwiązywano na chłodno. Była to dobra metoda, ponieważ w przypadku bardzo licznej rodziny ciężko było o zachowanie emocji jeżeli chodziło o podziały majątku. Dzięki spadkowi, który był przeprowadzony w prawdziwej kancelarii wszystko miało być wykonane z ostatnią wola dziadka. Prawnik podał mi datę stawienia się aby odczytał ostatnią wolę. Będąc tam na miejscu mogłem zauważyć, że wszystko zostało przeprowadzone profesjonalnie oraz zgodnie z prawem. Na dodatek cała rodzina jakoś lepiej zniosła tą sytuację. Z ostateczną wolą nie było wielkich dyskusji.

Obecność prawnika czyli osoby z zewnątrz również wprowadzała bardziej poważną atmosferę i nie było miejsca na jakieś nie potrzebne sytuacje. Dodatkowo uważałem, że podział majątku został przeprowadzony bardzo sprawiedliwie.