Kolczyki jako idealny prezent dla kobiety

W ostatnim czasie moja mama świętowała swoje urodziny, a przede mną stało zadanie w postaci zakupu idealnego prezentu. Niestety nie jest to moja mocna strona, bowiem pomysłów zawsze mam zbyt wiele i nie mogę zdecydować się na jeden, albo nie mam ich wcale. Tym razem trafiłam na prezent, który zachwycił moją mamę i zachwyciłby każdą kobietę. 

Bursztyn jako wyraz elegancji i szyku

kolczyki srebrne z bursztynemWyroby z bursztynów nigdy nie przemawiały do mnie w postaci biżuterii. Uważałam je za niezwykłe ale pod postacią figurek, kamieni i breloczków. Wśród osób starszych zauważyłam tendencję do noszenia ich w postaci naszyjników i kolczyków, ale nigdy nie wpadłabym na pomysł zakupu takiej biżuterii. Pomysł ten zrodził się, gdy mama przez przypadek znalazła swój wisiorek z bursztynami, który kupiła będąc w moim wieku. Kiedy ze smutkiem stwierdziła, że teraz już nie pasowałby jej do ubrań i z tego względu nie może go nosić, wpadłam na pomysł aby zakupić jej bursztynową biżuterię w bardziej subtelnym stylu, aniżeli kamienie przewieszone na sznurku. Wybór padł na kolczyki srebrne z bursztynem – były delikatne, bursztyn był widoczny, ale też nie rzucał się w oczy i do tego był pięknie oszlifowany. Całe kolczyki delikatnie odstawały od ucha i pasowały do każdej stylizacji. W taki sposób moja mama otrzymała prezent, który przywołał jej wiele pozytywnych wspomnień i który z dumą nosiła na co dzień.

Wybór odpowiedniego prezentu dla naszych bliskich jest nie lada wyzwaniem. W przypadku kobiet niemali zawsze sprawdzi się biżuteria, choć ważne, aby była dopasowana do stylu i potrzeb osoby, którą nią obdarujemy. I biżuteria nie zawsze będzie złota bądź srebrna z dodatkiem drogich kamieni, bowiem może to być też drewniany lub plastikowy wisiorek, jeśli właśnie taki pasuje do osobowości solenizanta.