Kredyt gotówkowy online opisany na przykładzie

Otrzymanie kredytu często może być tylko formalnością, zwłaszcza jeśli nie chodzi o dużą sumę. Można to załatwić w sposób internetowy, dlatego jest wielu chętnych. Jednak warto rozumieć podstawy działania takich kredytów. Opiszę Ci je na prostym przykładzie pożyczki o wysokości tysiąca złotych, na okres jednego roku. Zrozumiesz czym jest oprocentowanie miesięczne, a czym RRSO.

Przykład kredytu gotówkowego online

kredyt gotówkowy online bez zaświadczeńZałóżmy, że jesteś zainteresowany ofertą z oprocentowaniem pięciu procent. Taki kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń to dość typowa opcja w wielu bankach. Jeśli pożyczysz tysiąc złotych na rok, każdego miesiąca zapłacisz osiemdziesiąt cztery złote raty plus pięćdziesiąt złotych z naliczonego oprocentowania. Czyli po roku oddasz pożyczoną sumę oraz sześćset złotych z naliczonych procentów. Roczna stopa oprocentowania w tym przypadku wyniesie sześćdziesiąt procent. Czy jest to dużo? Zdecydowanie nie. Możesz spokojnie zdecydować się na ten kredyt. Jest to korzystna dla Ciebie opcja. Myślę, że taką kwotę spłacisz bezproblemowo, nawet jeśli zarabiasz niewielka kwotę pieniędzy. Tysiąc złotych nieraz się przydaje, na przykład na nagłe wydatki. Podczas analizowania ofert kredytów gotówkowych na pewno spotkasz się z takim terminem, jak RRSO. Wtedy będziesz miał stosowna wiedzę, aby sprawdzić, czy jest to dla Ciebie wystarczająco korzystna oferta.

Taki prosty przykład doskonale pokazuje, w jaki sposób działają kredyty. Pamiętaj o tym, a na pewno nie podejmiesz złej decyzji. Kwestie finansowe powinny być bardzo dobrze przeanalizowane, aby znać swoje możliwości. Jeśli nie chcesz zajmować się tym osobiście, zatrudnij w tym celu doradcę kredytowego. Pokaże on Ci najlepsze możliwe oferty i pomoże wybrać dogodny termin spłat.