Łóżka do sypialni- drewniane, metalowe, z obiciem- jakie wybrać?

Stoi przed Wami decyzja o kupnie nowego łóżka do sypialni, a może to dopiero pierwsze łóżko, bo doczekaliście się własnej sypialni? Tak czy tak, warto przejrzeć to co oferuje rynek. A uwierzcie mi, ze wybór jest ogromny. Począwszy od materiału z jakiego ma być wykonane łóżko, koloru a na koniec wymiar łóżka jakie jest Wam potrzebne.

Łóżka do sypialni- jakie wymiary, jaki materiał?

łóżko drewniane 160x200Mamy do wyboru różne wymiary łóżek sypialnianych: 140×200, 160×200, 180×200- oczywiście na zamówienie można wybrać sobie inny wymiar, ale pamiętajmy o tym, ze trzeba wtedy dopasować do takiego łóżka stelaż i materac, i tutaj mogą znacznie podwyższyć się koszty zakupu takiego całego kompletu. Najwięcej do wyboru mamy łóżek drewnianych, więc skupmy się na nich. Łóżko drewniane 160×200 to najbardziej standardowy wymiar jaki jest dostępny na rynku. Jest to wielkość, która mieści się zarówno to dość małych sypialni, jak i dobrze wygląda w większych przestrzeniach. Na drewnianym łóżku o wymiarach 160×200 spokojnie wyśpią się dwie osoby o standardowych wymiarach. Jeśli któreś z partnerów jest większy, warto zastanowić się nad opcją o rozmiar większy. Chociaż wymiar 160×200 daje śpiącym po 80 centymetrów na przestrzeń do spania, a to nie mało. Do tego zastanówcie się jaki chcecie mieć materac, czy jeden, czy dzielony. Oczywiście zależy to od tego jaki macie stelaż, czy nie będzie przeszkadzał jeden materac, przy regulacji stelażu, a z drugiej strony jeśli chcecie dwa, to czy nie będzie Wam przeszkadzało łączenie między materacami.

Jeśli zdecydujecie się na drewniane łóżko o wymiarach 160×200 to zwróćcie uwagę, aby zagłówek był dobrze zabezpieczony, byście każdego wieczoru przy kładzeniu się spać nie uderzali się w głowę. Sklepy oferują duży wybór modeli, które mają zabezpieczone zagłówki a materac tak wchodzi w konstrukcję łóżka, że jego boki także uchronią nas przed uderzeniem.