Najlepsze materiały do izolacji fundamentów

Podczas budowania swojego wymarzonego domu musimy ciągle trzymać rękę na pulsie. Chodzi bowiem o to, że są takie prace, których musimy dopilnować już na wczesnym etapie budowy bowiem później może być już za późno i niektórych rzeczy nie cofniemy. Taką czynnością, która jest niezwykle ważna i należy o niej pamiętać to odpowiednie zabezpieczenie fundamentów.

Sprawdzone metody hydroizolacji

hydroizolacja piwnicyKażda budowa rozpoczyna się od wykopania dołów i wylania fundamentów do specjalnych szalunków. O tym jak ważne są fundamenty to raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć. Podpierają one przecież całą konstrukcję naszego domu więc na tym elemencie nie możemy i nie warto nawet próbować oszczędzać. Wiele osób przy wylewaniu fundamentów popełnia jednak pewien kardynalny błąd, który może odbić się czkawką. Mowa tu o odpowiednim zabezpieczeniu fundamentów przed wilgocią. Hydroizolacja piwnicy to czynność, o której nie możemy zapominać. Mimo tego, że fundamenty zawsze wyglądają na bardzo silne to jednak chłoną one wodę niczym gąbka. Woda w pewnych ilościach zawsze jednak w glebie występuje więc należy koniecznie mocno przyłożyć się do stworzenia warstwy izolacyjnej. W przeszłości w tym celu używało się głównie lepiku lub subitu. Na chwilę obecną tych materiałów już praktycznie nikt nie stosuje bowiem zostały wyparte przez specjalne folie. W sprzedaży dostępne są już nawet folie w płynie, które możemy nanosić na fundamenty za pomocą pędzla.

Ogólnie rzecz biorąc od odpowiedniego izolowania fundamentów zależy bardzo wiele. Mało kto o tym wie ale to często fundamenty są głównym winowajcą wilgoci w naszych domach. Chłoną one bowiem wodę gruntową, która następnie w bardzo szybki sposób dostaje się do wyżej położonych partii. Stworzenie odpowiedniej warstwy izolacyjnej zatrzyma taką wędrówkę.