Pomocne artykuły dla niemowląt

Pierwsze miesiące życia maluszka są prawdziwym testem dla świeżo upieczonych rodziców. Jeżeli mają oni niezbędne przybory i artykuły dla dziecka, to z pewnością przetrwanie ich będzie znacznie łatwiejsze, dlatego warto o nie zadbać.

Jakich artykułów nie może zabraknąć niemowlakowi?

artykuły dla niemowlątPierwsze dwa miesiące życia dziecka, to czas bycia noworodkiem, który jedyne czego potrzebuje to bliskość mamy, mleko i sen. Kiedy staje się niemowlakiem, to zaczyna się coraz bardziej interesować światem i przydadzą się różne artykuły dla niemowląt, które pomogą mu się rozwijać, ale też ułatwią codzienne życie. Na pewno musimy mieć wanienkę dla malucha, żeby móc go bezpiecznie kąpać każdego dnia. Można do niej dokupić stojak, aby bez problemu kąpać dziecko w jego pokoju. Wszelkie akcesoria do kąpieli, takie jak ręcznik, szczotka i grzebień, termometr do wody, czy gumowa kaczuszka, którą niemowlaki uwielbiają. W tym wieku, dzieci każdą rzecz wsadzają do buzi, bo w taki sposób poznają świat, dlatego przydadzą się gryzaki, które będą bezpieczne dla zdrowia dziecka. Oczywiście nie może zabraknąć zabawek, które uczą i bawią. Dla niemowlaków najlepsza jest mata edukacyjna, która pomaga mu w rozwoju motorycznym i sensorycznym. Artykuły dla niemowlaków mogą być coraz bardziej wyraziste, kolorowe, o różnej teksturze, ponieważ maluch zaczyna chwytać przedmioty i dostrzega ich barwy. Niektóre artykuły mogą stanowić jedynie dekorację, mowa tu o karuzeli nad łóżeczkiem, która kręci się i gra, zachęcając malucha do sięgania do niej.

Im starszy jest niemowlak, tym bardziej skomplikowane przedmioty możemy mu dawać. Im bliżej roczku, tym mniejsze może być zainteresowanie różnymi artykułami, ponieważ wtedy maluch wszystkie siły kieruje na naukę chodzenia, która go całkowicie pochłania.