Potrzeba filtracji lakierni

W branży lakierniczej używa się wielu niebezpiecznych środków chemicznych szkodzących układowi oddechowemu człowieka. Przy zbyt dużym natężeniu może nawet dojść do zatrucia organizmu i trwałych uszkodzeń płuc. Dlatego w branży tej wymaga się odpowiedniej ochrony w postaci filtracji powietrza.

Wentylacja powietrza filtrem kasetowym

filtry kasetowe do lakierniObecnie powstało wiele produktów, zapewniających wentylację powietrza w lakierniach, Jedne są mniej skuteczne, inne bardziej. Jest to jednak wymóg konieczny i wie to każdy przedsiębiorca działający w tym przemyśle. Stosuje się tu min. filtry podłogowe, sufitowe, kartonowe, wstępne, ale najważniejsze to filtry kasetowe do lakierni. Jest to produkt idealny do wyłapywania nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu nie dostają się one do naszego układu oddechowego. Działa na bazie włókniny węglowej, bądź węgla aktywnego. Produkowany jest na zamówienie ze względu na to, że w każdej z lakierni stosuje się inny rodzaj wentylacji o różnych rozmiarach, zatem ciężko mówić tu o standaryzacji. Nie ma ograniczeń co do jego rozmiaru. Charakteryzuje się dość niską ceną oraz szybkim terminem realizacji, co jeszcze bardziej skłania do jego zastosowania. Filtry kasetowe do lakierni mogą mieć różną formę min. plisowaną, falistą wzmacnianą siatką, płaską wzmacnianą siatką podwójnie. W zależności od potrzeb może on zostać umieszczony w ramie kartonowej, plastikowej, bądź metalowej. Bardzo ważne jest podanie klasy filtracji, przy czym w lakierni musi być ona wysoka.

W branży lakierniczej wentylacja powietrza jest bardzo ważnym elementem. Bez odpowiednich filtrów pracowałoby się bardzo nieprzyjemnie. Każdy przedsiębiorca powinien o to zadbać, aby nie dochodziło do naruszenia zdrowia pracowników. Filtry kasetowe można zamówić w całej Polsce, dlatego warto się na to zdecydować.