Projektowanie wizytówek zadaniem domowym

Mój syn chodzi do ósmej klasy szkoły podstawowej, jednak mimo to jest on bardzo nieporadny. Jak na swój wiek nie ma niestety ani sił, ani chęci do nauki. Jest również całkowitym beztalenciem, jeśli chodzi o rysowanie. Niestety, to ja za niego muszę wszystko robić, nawet prace na plastykę.

W jaki sposób zaprojektować wizytówki?

wizytówki projekt poznańW ostatnim czasie syn wrócił ze szkoły zmęczony i niezadowolony. Powiedział, że pani od zajęć plastycznych dała dzieciakom zadanie domowe. Okazało się, że mają zrobić ładne wizytówki projekt Poznań. O co w tym chodziło? Czy o to, że na tych wizytówkach ma być Poznań? Ale w jaki sposób je zrobić? Wiedziałam, że muszę pomóc mojego synowi i zaprojektuję jakąś ładną wizytówkę, aby dostał dobrą ocenę z plastyki. W końcu ratuję go z tymi ocenami ile mogę. Od razu wzięłam się do projektowania wizytówek. Robiłam to ręcznie przy pomocy papieru, nożyczek i kolorowych kredek. Powiedziałam synkowi, że ma sobie odpocząć, a ja wtenczas się wszystkim zajmę. Wyciągnęłam z mojego portfela jedną z wizytówek i odrysowałam jej kontury na bloku technicznym. Jak to zrobiłam, to zaczęłam wycinać. Kiedy bloczek był gotowy, mogłam się zabrać za przyjemniejszą część, czyli kolorowanie. Narysowałam koziołki poznańskie, zrobiłam ładną ramkę, a na środku napisałam imię i nazwisko syna oraz zmyślony adres. Było już po wszystkim i mogłam posprzątać po swojej pracy. Zawołałam też syna, aby przyszedł zobaczyć to, co dla niego zrobiłam.

Kiedy syn zobaczył wizytówkę, to bardzo się ucieszył i podziękował mi, że mu pomogłam. Ja cieszyłam się, że mógł odpocząć. A jeszcze bardziej byłam uradowana, kiedy dowiedziałam się, że dostał szóstkę z tego zadania! Warto było więc mu pomóc zaprojektować wizytówkę, ale mimo to, kto wymyśla takie zadania domowe?