Prysznic czy wanna?

Łazienki mamy różne. Ci, którzy mają duży dom, mają dużą i funkcjonalną łazienkę, a nawet kilka łazienek. Szczęśliwi posiadacze małych mieszkań, cieszyć się muszą małymi łazienkami. Aby odpowiednio wyposażyć takie małe pomieszczenie i doprowadzić je do funkcjonalności muszą się poważnie zastanowić nad tym czego potrzebują a co jest zbędne.

Prysznic – deszczownica czy standardowa słuchawka?

Deszczownica do kabiny prysznicowejŁazienka jest pomieszczeniem niezwykle ważnym w każdym domu. Rano oblegana przez wszystkich członków rodziny spieszących się do pracy czy szkoły. Wieczorem może służyć do relaksu po ciężkim dniu pracy. Gorąca, długa kąpiel pozwala się wyluzować i wyciszyć. Dlatego urządzając łazienkę warto zadać sobie szereg pytań. Przeanalizować nasze potrzeby tak aby łazienka spełniała nasze oczekiwania a jej układ i funkcjonalność pozwoliła na ten wieczorny relaks. Posiadacze dużych łazienek, bądź kilku łazienek raczej nie muszą się zmagać z problemem wanna czy prysznic. W tej wanna w następnej prysznic i po sprawie. Jednak łazienki w mieszkaniach zwłaszcza w starszym budownictwie stawiają posiadaczy przed wyzwaniem. Mała łazienka musi być funkcjonalna, musi pomieścić pralkę, kosz na brudną bieliznę, toaletę no i oczywiście miejsce do kąpieli. Dlatego w małych łazienkach idealnym rozwiązaniem jest prysznic. No a co z tym relaksem po pracy? Jak zrelaksować się pod prysznicem? Tu z pomocą przychodzi deszczownica do kabiny prysznicowej. Deszczownica do kabiny prysznicowej to bardzo nowoczesny element łazienki. Wydaje się być niepozorna jednak zachwyca swoim wyglądem i podczas kąpieli dostarcza sporo przyjemności. Woda lecąca z deszczownicy do kabiny prysznicowej delikatnie otula cale ciało dając uczucie odprężenia i relaksu. Dodatkowo nada naszej łazience odrobinę nowoczesności i charakteru. W sklepach jest olbrzymi wybór tego typu przedmiotów. Zarówno w wersji nadtynkowej (dla osób które nie mają potrzeby generalnego remontu łazienki) oraz podtynkowej co jeszcze bardziej unowocześnia wygląd naszej łazienki.

Wiadomo, że wybór pomiędzy wanna a prysznicem jest subiektywną decyzja. Każdy sam lepiej wie czy większą przyjemność sprawia mu wzięcie prysznica czy może długa kąpiel w wannie z pianą. I tak najważniejsze jest aby wracając wieczorem do domu, mieć możliwość zrelaksować się w sposób najbardziej nam odpowiadający. Dobry relaks i odstresowanie się jest podstawą do dobrego i efektywnego snu oraz posiadania większej energii w dniu następnym.