Remont starego balkonu

W ubiegłym roku zdecydowałem się na zakup niewielkiego mieszkania na kredyt. Był to poważna inwestycja, ale i już mój wiek robi się coraz bardziej poważny. Zresztą od dawna marzyłem o swoich własnych czterech ścianach. Mieszkanie jest dwupokojowe na trzecim piętrze niewielkiego bloku. Przynależy do niego całkiem fajny balkon. Całość wymagała remontu.

Dobrej jakości okapniki balkonowe

okapnik balkonowyRemont mieszkania zajął mi trochę czasu, ale przynajmniej wszystko wygląda dokładnie tak jak sobie zaplanowałem. Szczególnie dumny jestem z balkonu, który również wymagał odświeżenia. Tutaj zdałem się na fachowców – zadanie nie było wcale łatwe. Bardzo ważną sprawą było wykończenie krawędzi balkonu. Dobrze wykonana krawędź ma za zadanie chronić całą konstrukcję. U siebie wykorzystałem najnowszy technologicznie okapnik balkonowy. Wybierając okapnik kierowałem się przede wszystkim jego jakością. Jest wykonany z aluminium pokrytego warstwą poliestrową. Wykonanie z tych materiałów chroni go przed zardzewieniem. Samo aluminium może w pewnych warunkach korodować, ale dodatkowa warstwa poliestru to dobre zabezpieczenie. Mój okapnik skutecznie chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Balkon jest przecież szczególnie wystawiony na takie czynniki jak duże wahania temperatury, mróz, wilgotność. Woda w szczelinach balkonu może ulegać zmianom skupienia podczas zmiennych pór roku, co powoli przyczynia się do niszczenia konstrukcji balkonu.

Wybór okapników był duży. Różnią się one kształtem, ilością oraz rodzajem odwonień. Do niektórych można przymocować rynnę. Znaczenie też ma rodzaj posadzki jaką zamontujemy na balkonie. U siebie mam płytki ceramiczne i pod tym kątem dokonywałem wyboru. Efekt końcowy jest bardzo solidny i mam nadzieję, ze trwały. W końcu balkon ma posłużyć przez wiele lat.