Rodzaje wypadków w pracy

 

W życiu bywa różnie, raz dopisuje nam szczęście i przeżywamy chwilę pełne radości i uniesień, a innym razem doświadczamy sytuacji pełnych bólu i cierpienia. Zdarzają się także sytuację losowe, na które nie mamy wpływu i mogą w znaczny sposób wpłynąć na nasze dotychczasowe życie. 

Jakie odszkodowanie za wypadek w pracy?

wypadki przy pracyPewne jest, że ludzie żyjący spokojnie, nie podejmujący ryzyka, mają mniej wypadków niż osoby czerpiące z życia pełnymi garściami. Choć nie zawsze unikanie niebezpiecznych sytuacji zagwarantuje nam spokój, bo czasem wypadek jest wynikiem nieszczęśliwego splotu sytuacji, lub w skutek czyjejś nieuwagi. Wypadki przy pracy zdarzają się każdemu z nas. Mogą to być nie groźne otarcia, przecięcia, albo złamania a nawet ciężkie urazy ciała. W niektórych zakładach produkcyjnych jest większe ryzyko wypadku, ponieważ pracownicy wykonują swoją pracę przy dużych maszynach mogących zrobić krzywdę w chwili nieuwagi. W zakładzie mięsnym najczęściej dochodzi do wypadków polegających na urazach palców, ponieważ pracownicy mają do czynienia z ostrymi nożami i krajalnicami, które mogą uciąć palec. Będąc zatrudnionym na umowę o pracę, jesteśmy objęci ochroną i opłacamy ubezpieczenie w razie wypadku, które gwarantuje nam wypłatę odszkodowania. Nawet w biurze może dojść do niebezpiecznego wypadku w wyniku poślizgnięcia, czy potknięcia się na schodach w skutek, którego będziemy hospitalizowani. Im większy jest zakład pracy, tym więcej może się zdarzyć wypadków przy pracy spowodowanych nieuwagą.

Odszkodowanie za wypadek w pracy wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a jeżeli mamy wykupione dodatkowe ubezpieczenie na życie, to możemy liczyć na dodatkowe środki od ubezpieczyciela. Ich wysokość zależy od kwoty na jaką się zabezpieczyliśmy w razie nieprzewidzianych sytuacji losowych.