Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Rolety

Rolety są często uważane za najlepszą metodę aranżacji okien. Użytkownicy cenią sobie przede wszystkim wygodę jakie oferują. Rolety dzielą się na rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Które z nich najlepiej wybrać?

Rolety zewnętrzne najlepiej sprawdzą się w domach

RoletyW których okna są położone bardzo nisko względem chodnika, a dom nie jest ogrodzony. Możemy w nich zamontować wtedy rolety aluminiowe regulowane elektrycznie, dzięki czemu nasz dom będzie bezpieczniejszy. Minusem tego rozwiązania jest to, że taka roleta będzie pełniła jedynie funkcję prywatności i bezpieczeństwa, a nic nie zmieni wtedy w kwestii estetyki naszych czterech ścian. Znacznie większe możliwości dają rolety wewnętrzne, czyli rolety materiałowe. Rolety materiałowe oferują nam o wiele więcej możliwości niż prywatność i bezpieczeństwo. Pełnią one głównie funkcję aranżacyjną i dekoracyjną. Dobrze dobrane rolety pozwalają czasami zupełnie odmienić nasze wnętrza. Sam się o tym przekonałem, gdy w moim mieszkaniu we Wrocławiu wyrzuciłem stare aluminiowe żaluzje i zamiast nich wrzuciłem rolety dzień noc, które świetnie się wkomponowały w moje mieszkanie. Trzeba też nadmienić, że zarówno rolety wewnętrzne jak i zewnętrzne świetnie wywiązują się ze swojej podstawowej funkcji jaką jest ochrona przed światłem słonecznym. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od naszych potrzeb. Rolety zewnętrzne są również droższe i bardziej kłopotliwe w montażu w porównaniu z roletami wewnętrznymi, gdyż te możemy zamontować samodzielnie za pomocą specjalnych haczyków.

Bez względu na to jaki typ rolety wybierzemy i tak będzie to bardziej przystępne rozwiązanie niż przestarzałe żaluzje, czy niewygodne i będące skupiskiem kurzu, bakterii i roztoczy. Cena rolet dobrej jakości zaczyna się od 70 złotych w górę.