Rower z serii Gazela 2

 

Chyba nie ma osoby, która by nie lubiła jeździć na rowerze. Możemy na nim jeździć rekreacyjnie, zdrowotnie, albo traktować jak alternatywny środek transportu. Rowery dla kobiet posiadają specjalnie wyprofilowaną ramę, która ułatwia wsiadanie.

Jakie jest wyposażenie rowerów Romet?

romet gazela 2Damskie rowery od męskich różnią się głównie kształtem ramy. Jej górna część jest obniżona, a dzięki odpowiedniej geometrii, umożliwia jechanie w wyprostowanej pozycji. Najlepszym rowerem dla kobiety jest Romet Gazela 2, który jest typowym rowerem trekingowym. Jest on przeznaczony do jazdy po asfalcie, albo umiarkowanie górzystym terenie. Posiada on kompletne, niezbędne wyposażenie sprawiające, że nawet wielogodzinna jazda jest przyjemna. Aby można było zabrać ze sobą bagaże, rower Romet został wyposażony w wytrzymały bagażnik, na którym możemy powiesić dwie sakwy. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania na kierownicy małego koszyka na podręczne rzeczy. Model gazela posiada komplet pełnych błotników, oraz oświetlenie. Z przodu jest ono w formie dynamo, a z tyłu na małą diodę zasilaną baterią. Rower ma zamontowaną stalową nóżkę, która ułatwia postawienie rowery na asfalcie, czy trawie. Przedni widelec jest amortyzowany, więc nie odczuwamy aż tak bardzo wstrząsów podczas jazdy. Żeby można go było bez problemu dopasować do wzrostu, wspornik kierownicy i siodełka posiada kilkustopniową regulację. Cały rower waży niecałe osiemnaście kilogramów, więc na taką klasę jest to bardzo niewiele, biorąc pod uwagę bogate wyposażenie.

Rowery Gazela 2 są najczęściej wykorzystywane przez aktywne kobiety, które dużo jeżdżą po mieście i wszechstronnie go wykorzystują. Taki model roweru firmy Romet możemy kupić już za niecałe tysiąc złotych w sklepach internetowych, lub nieco drożej w stacjonarnych.