Rowerki dla dzieci

Chyba każde dziecko lubi jazdę na rowerze, bo daje dużo wolności i swobody. Jednak zanim maluch wsiądzie na klasyczny jednoślad, musi przejść wcześniejsze etapy nauki na mniejszych modelach rowerów. Pierwszy rower można dać dziecku już na pierwsze urodziny. 

Wybór najlepszego roweru dla dziecka 

rower dla dziecka 130 cm wzrostuPierwszymi modelami rowerków dziecięcych są rowerki biegowe, czyli takie, które nie posiadają pedałów. Maluch siedzi na siodełku, trzyma kierownicę i odpycha się nóżkami. W taki sposób uczy się jeździć, wzmacnia mięśnie nóg i opanowuje utrzymanie równowagi. Od około czwartego roku życia, można dziecku dać rower na dwóch kółkach z pomocniczymi bocznymi, które w każdej chwili można odkręcić. Od około siódmego roku życia, dzieci są na tyle duże, że mogą samodzielnie jeździć na modelach dwukołowych. Rower dla dziecka 130 cm wzrostu powinien mieć koła w rozmiarze dwadzieścia cztery cale. Jest to już wielkość roweru, na jakiej jeżdżą dzieci w drugiej klasie szkoły podstawowej, więc często jest on wręczany jako prezent komunijny. Dziecięce rowery w tym rozmiarze są najczęściej górskie, czyli nie posiadają zbędnych koszyków, dzwonków, czy bagażników. Mają za to całkiem dobre przerzutki, miękkie siodełko z regulacją i kierownicę, którą także można ustawić na dowolnej wysokości. Dzięki temu rower będzie rósł razem z dzieckiem. Ważne żeby dobrać odpowiedni rozmiar kół i ramy, ponieważ jazda na zbyt dużym rowerze, będzie niebezpieczna, a na za małym zwyczajnie niemożliwa. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady u sprzedawcy. 

Zakup roweru dla dziecka w wieku około siedmiu – dziesięciu lat nie jest łatwą sprawą, gdyż dzieci szybko rosną. Dodatkowo jeszcze mają swoje upodobania wizerunkowe i liczy się dla nich także kolor ramy. Jednak najważniejszy powinien być rozmiar roweru.