Szykowny wystrój domu dzięki profilom led

Jednym z najważniejszych elementów wystroju mieszkania jest oświetlenie. Dzięki jego właściwym zastosowaniu możemy w oryginalny sposób stylizować nastrój oraz podkreślać atuty wnętrza. Nie wolno zapomnieć również o oszczędności energii. Dlatego oświetlenie led pozwala tworzyć wyjątkowe kompozycje świetlne.

Oryginalna aranżacja świetlna pomieszczeń dzięki profilom

profil ledDoskonałym uzupełnieniem dla list i taśm led stał się profil led, zwany potocznie korytkiem. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów otrzymujemy możliwość efektywnego oświetlania zarówno antycznych jak i nietradycyjnych mebli, a także innych elementów mieszkania. Z uwagi na zastosowanie, profile led dzielimy głównie na: nawierzchniowe, wpustowe, hermetyczne, narożne, do szkła, schodowe, sufitowe, gięte, wielkogabarytowe. Ich zastosowanie to  przede wszystkim: odprowadzenie temperatury wydzielanej przez taśmy LED do podłoża, podwyższenie stopnia ochrony zamontowanej w nim taśmy LED oraz wykończenie i nadanie dodatkowej estetyki instalacji oświetleniowej. Z uwagi na rodzaj materiału, najbardziej popularne są aluminiowe, jednak dostępne są również: szklane i z tworzyw sztucznych – PMMA, PCV, PP, PC. Pod względem kolorów do wyboru mamy raczej standardowe, tj. odcienie: białego, czarnego i szarego. Sklepy oferują profile o długości przeważnie co 1 metr, w zakresie od 1 do 5 metrów. Ceny zaczynają się od 10 zł za 1 metr za zwykły profil aluminiowy, aż do 50 zł za metr – szerokie i lakierowane z materiału najwyższej jakości.

Do tworzenia różnych kompozycji profili dostępne są dodatkowe komponenty: osłonki, zaślepki, łączniki itp. Bogate wzornictwo, nieograniczone możliwości zastosowania i gwarancja bezpieczeństwa sprawiają, że profile montuje się łatwo i szybko w sufitach, ścianach, podłogach, meblach, czy blatach.