Turystyka i atrakcje w Kudowie Zdroju

Wybierając się w podróż po Dolnym Śląsku nie sposób jest pominąć zwiedzenia Kotliny Kłodzkiej. Jest to jedna z najbardziej malowniczych i tajemniczych części tego województwa. Ogrom atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że jest to niezwykle ciekawy teren do zwiedzania. W praktycznie każdej miejscowości możemy znaleźć coś interesującego dla nas.

Kudowa-Zdrój i jej atrakcje turystyczne

atrakcje turystyczne w kudowie zdrójJednym z bardziej popularnych miast Kotliny Kłodzkiej jest Kudowa-Zdrój. Fakt ten jest spowodowany głównie tym, że jest to miejscowość uzdrowiskowa, przyciągająca kuracjuszy z całej Europy. Jest zatem idealnie przygotowana na obsługę nie tylko sanatoryjną, ale także ogólnego ruchu turystycznego, gdyż dysponuje rozbudowaną bazą noclegową i gastronomiczną. Zatem jest to miasto przygotowane na najlepsze przyjęcie turystów. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój, to na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Z racji charakteru miasta, główną atrakcją jest park zdrojowy, w którym znajduje się pijalnia wód mineralnych i urokliwy Zameczek. Dla wymagających turystów dość osobliwym obiektem jest kaplica z wnętrzem w całości wypełnionym czaszkami i kośćmi ludzkimi. Dla preferujących turystykę górską też się coś znajdzie – możliwość wycieczki pieszo w Góry Stołowe. Ponadto dla chcących poznać kulturę i historię Kudowa oferuje skansen z dawnymi, drewnianymi budowlami. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie.

Turystyka w Kudowie-Zdroju jest chyba jednym z dominujących zjawisk. Nie tylko za sprawą funkcjonującego tam uzdrowiska i leczniczego klimatu, ale z powodu wyjątkowych nawet na skalę europejską zabytków i atrakcji turystycznych. Chcąc spędzić czas i poznać ciekawą spuściznę poprzednich kultur warto wybrać Kudowę Zdrój na swój cel podróży.