Wypożyczanie łóżek ortopedycznych do rehabilitacji

Rehabilitacja to okres, w którym osoba chora może powrócić do częściowej lub pełnej sprawności. Dotyczy ona nie tylko osób, które są niepełnosprawne, ale również tych, którzy ulegli nieszczęśliwym wypadkom i muszą przebywać w łóżku z powodu złamanych kończyn czy urazów kręgosłupa.

Siłowniki znajdujące się w łóżkach ortopedycznych

łóżko ortopedyczne wypożyczalniaNie może być to jednak zwykłe proste łóżko, w którym na co dzień śpimy. Takie osoby potrzebują profesjonalnego łóżka przeznaczonego właśnie do rehabilitacji. Ogólnie łóżka te można podzielić na kilka rodzajów, ale dużą popularnością cieszą się ortopedyczne. Używane łóżko można kupić za kilkaset złotych. Nowe kosztują nieco więcej – najlepsze nawet kilka tysięcy złotych. W nowoczesnych łóżkach ortopedycznych znajdują się aż 4 siłowniki. Dzięki nim możliwe jest dostosowanie wysokości oraz kąta nachylenia poszczególnych części ciała. Jest to bardzo ważne w czasie rehabilitacji, kiedy ćwiczeniom fizycznym poddawana jest konkretna część ciała. Można też skorzystać z takich usług jak łóżko ortopedyczne wypożyczalnia – jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują łóżka na stałe, bo rehabilitacja potrwa kilka miesięcy i później ortopedyczne łóżko nie będzie im do niczego potrzebne. Wtedy można skorzystać z usług wypożyczalni. Istnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem łóżek, a opłaty za wynajem wcale nie są wysokie. Na pewno opłaca się to bardziej niż zakup całkowicie nowego sprzętu, który za jakiś czas i tak zostanie sprzedany po niższej cenie.

Dwa z siłowników w łóżkach ortopedycznych umieszczane są zazwyczaj na obu końcach łóżka. Pozwala to na wygodną zmianę wysokości na poziomie od 40 do 80 cm. Pozostałe siłowniki montuje się bezpośrednio pod leżem, co pozwala na wyprostowanie części udowej oraz części zagłówkowej łóżka ortopedycznego.